PALOMA GRIDA RESORT & SPA*****

Vendndodhja:
Paloma Grida Resort & Spa eshte i lokalizuar ne zonen Belek ngjitur me plazhin, rreth 700m nga qendra e qytetit, 35km nga Aeroporti kryesor ne Antalya dhe 45 km nga qendra e qytetit te Antalyas.

Informacioni per dhomat:

Hoteli ka 459 dhoma ne total te standarteve te ndryshme me siperfaqe te ndryshme: 21 m2, 27 m2, 40 m2 dhe 50 m2 ku mund te akomodohen max 4 persona. Dhomat jane te arreduara ne menyre mjaft komode me te gjitha paisjet e nevojshme si: Telefon, TV- Satellite, Tharese flokesh, Minibar, Kasaforte, ajer te kondicionuar, ballkon me pamje nga deti ashtu si edhe me pamje nga pishina ose kopshti.

Restorantet & Baret:

Restorant Paloma:                   Restoranti ku ju keni mundesi te konsumoni mengjesin, dreken dhe darken ne

konceptin bufe me varietete te shumellojshme organike duke e shoqeruar me lengje frutash te fresketa.

Restorant A La Carte “Lotus”: Restorant ku ju keni mundesi te shijoni delikateseat e kuzhines se Lindjes se

Larget. Sherbimi ne kete restorant eshte me pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restorant A La Carte “Ada”:    Restorant me nje pamje mahnitese nga deti ku ju keni mundesi te shijoni variete te ndryshme te prodhimeve te detit dhe delikatesave te kuzhines Turke. Sherbimi ne kete restorant eshte pa pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restorant A La Carte “Safran”: Restorant ne ambientet e stilit otoman te te cilit ju mund te shijoni kuzhinen

tradicionale Turke dhe Otomane. Sherbimi ne kete restorant eshte pa pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restorant A La Carte “Seasons”: Restorant ku ju mund te shijoni kuzhinen Nderkombetare me perberes natyral

me sherbim unik ne nje ambient te shkelqyer. Sherbimi ne kete restorant eshte pa pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restoranti “Lake House”:        Restorant ku klientet qe qendrojne ne Lake Villas mund te shijojne mengjesin

dhe darken. Sherbimi ne kete restorant eshte me pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Restoranti “Prime Stake House”: Restorant ku ju keni mundesi te konsumoni variete te shumellojshme te

mishit me nje pamje te mrekullueshme te detit Mesdhe. Sherbimi ne kete restorant eshte me pagese shtese dhe kerkohet patjeter rezervim paraprak minimalisht 24 ore me pare.

Pastiçeria “La Petite Patisserie”: ku ju keni mundesi te shijoni embelsira te ndryshme te shoqeruara me kafe

apo çaj.

 

Zomm Bar:                               Bar i tipit karakteristik me vendoshje ne Rrugen Agora ku ju mund te

freskoheni gjate dites dhe te shijoni muzike live gjate nates.

18+ Bar:                                  Bar i vendosur buze plazhit ku sherbehen snacks dhe pije freskuese ne tingujt e

Kitares Spanjolle. Bari eshte vetem per te rritur.

Champions Sports Bar:           Bar i arreduar ne nje stil teper sportive ku mund te ndiqni ngjarjet sportive

gjate nje loje bilardoje duke provuar koktejle me baze Raki Turke.

Bar Bianco:                              Bar i vendosur ngjitur me amfiteatrin ku ju mund te shijoni koktejlet tuaj te

preferuar gjate 24 oreve.

Beach Bar:                               Bar ku ju mund te shijoni pije te ndryshme me nje pamje te mrekullueshme te detit Mesdhe.

Pool Bar:                                  Bar i vendosur afer pishines ku mund te shijoni pije te ndryshme nga ora

10:00 -18:00.

Disco Bar:                                Vendi ku mund te konsumoni pijen tuaj te preferuar nen tingujt e muzikes nga ora 23:00 – 02:00.


Facilitete:
Hoteli ju ofron facilitete te shumta si:

·          Plazh me rere,

·          Hoteli ka 7 Pishina ne ambient te hapur:

o    Pishine Relaks:                                      Sip. 1,800 m2 dhe thellesi nga 90 cm – 140 cm;

o    Pishine ushtrimi aktivitetesh:                   Sip. 1,700 m2 dhe thellesi 140 cm;

o    2 pishina per femije:                              Sip. 30 m2 dhe thellesi nga 20 cm – 40 cm;

o    Pishina e Lake Villa Pool:                        Sip. 1,200 m2 dhe thellesi nga 135 cm – 140 cm;

o    Aqua Park me kater rreshqitese              Sip. 600 m2 dhe thellesi 125 cm;

o    Pishine ushtrimi aktivitetesh femije:         Sip. 600 m2 dhe thellesi 30 cm

Pishina e ushtrimit te aktiviteteteve per femije, ofron lojera me disa nivele, kthina te ndryshme, lojera oktapod me disa nivele dhe disa rreshqitese per femije.

·          Hapesire te veçante per bebet me park

·          Kend Lojrash per femije,

·          Pishine e brendshme per femije                        Sip. 4 m2 dhe thellesi 40 cm

·          Per mbrojtjen e natyres, peshqiret e plazhit nderrohen 1 here ne 3 dite.

·          Peshqiret, çadrat dhe shezllonget ofrohen pa pagese

·          Sporte ujore: Kanoe, Varke me pedale, Water polo, Gjimnastike ne uje.

·          Sporte te tjera si: Beach Volley, Basketball, Ping-Pong, Kalçeto, Tenis, Aerobi, Step, Stretching, Boccia, Mini Golf, Tavell, Lojra me Letra, Shah, Kercim Kangoo Jump, Loje me shigjeta (Darts).

·          Aktivitete sportive LESMILLS

·          Turkish Bath, sauna,Qender fitnesi.

·          WLAN ne te gjithe hotelin

·          Qender tregtare

 

Sherbime me pagese:

·          Qendra Spa & Wellnes, Harmonia Rebirth Spa Center, Qender estetike, trajtime te lekures, trupit dhe fytyres, masazhe, hidroterapi, trajtime te vecanta.

·          Sportet ujore si: Banana, Jet Ski, Ringo, Parasailing, Windsurfing dhe mesime katamarani.

·          Ndriçimi ne fushen e tenisit si dhe mesime tenisi, rraketat dhe topat e tenisit.

·          Plazh privat cabana me sherbim te vecante nga ora 10:00 – 18:00 duke perfshire shampanje, lengje frutash.

·          Restorantet  A la Carte me kuzhine Kineze, Steakhouse dhe Restoranti Lake House.

·          Sherbimi mjeksor.

·          Lavanderia.

·          Parukeria.

 

Argetimi dhe Aktivitete:

Gjate gjithe dites organizohen aktivitete te ndryshme per femije dhe te rritur:

·          Argetime, Shfaqje animacioni te ndryshme çdo dite, Muzike Live, Shfaqje live.

·          Pritja per femijet

·          Ushqime te veçanta per femije (Mengjes, Dreke dhe Darke) ne bufene e hapur te restorantit

·          Miniclub (1,000 m2) me dhoma dhe WC te ndara per femijet nga mosha 4-7 vjeç dhe per femijet nga mosha 8-12 vjeç. Per femijet me moshe 2-3 vjeç qendrimi ne dhome te veçante me pranine e prinderve.

Ka lojra te ndryshme dhe per femijet e vegjel eshte e pajisur me vend per te fjetur, kuzhine te vogel. Kinema per femije dhe amfiteater, atelie arti. Sherbimi ne miniclub eshte me orar te zgjatur nga ora 10:00 deri ne oren 22:00. Karusel dhe mini disko

             Klubi i adoleshenteve: Per moshat 12-16 vjeç, me kend te veçante per Facebook dhe Twitter, Lojra Play Station dhe Xbox, kinema per adoleshente, mesime
             per DJ dhe dhome lojrash.

Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Healthy Equipment
 • Water Slides
 • Animation Team
 • ATM (Bank)
 • Disco
 • Lifeguard
 • Snack Bar
 • Squash
 • Bar
 • Diving
 • Exchange
 • Market
 • Security
 • Sport Equipment
 • Clinic
 • Outdoor Pool
 • Credit Card
 • Mini Bar
 • Non Smoking
 • Parking
 • Sand Beach
 • Fine Pebble Beach
 • Gift Shop
 • Jacuzzi
 • Kids Pool
 • Tennis Court
 • TV Saloon
 • Air Condition
 • Indoor Pool
 • Kids Club
 • Newspaper
 • Sauna
 • Turkish Bath
 • Darts
 • City Hotel
 • Gymnastic
 • Pool
 • Private Beach
 • Water Sports
 • Beach Hotel
 • Fitness Center
 • Internet Cafe
 • Nurse
 • Restaurant
 • Table Tennis
 • Video
Sherbimet me extra pagese
 • Hair Dressing Saloon
 • Doctor
 • Massage Center
 • Laundry Service
 • Beauty Center
 • Room Service
 • 24H Doctor
 • Conference Hall

Çmimi

Kerkoni per me shume dite?

Departure Date Arrival Date Nights Adults Children
Open the calendar popup.
Open the calendar popup.
 
Type Location Room Concept Flight Transfer Price Book

Harta e Hotelit

Koncepti i Hotelit

ULTRA ALL INCLUSIVE


 Koncepti Ultra All Inclusive i sherbimit

 

Vaktet:

·          Mengjesi, dreka dhe darka ofrohen ne restorantin kryesor ne formen e bufese se hapur me
varietete te shumellojshme ushqimesh organike;

·          Mengjes i vone;

·          Leng I fresket portokalli ne mengjes;

·          Perdite ofrohen akullore;

·          Edhe restorantet e tjere ofrojne sherbim gjate drekes;

·          Snack te ndryshem gjate dites dhe Snack i vone i nates;

·          Pastiçeria sherben embelsira te fresketa me kafe dhe çaj;

·          Restorantet A la Carte sherbejne me rezervim paraprak (duhet rezervuar 24 ore me pare)

o    Pa pagese: Restorantet me kuzhine nderkombetare, me kuzhine nga Egjeu/prodhime
deti, me kuzhine otomane / kebab.

o    Me pagese: Restorantet me kuzhine kineze, Stakehouse dhe Lake House.

·          Sherbim dhome 24 ore ne dite (me pagese)

·          Koncepti i sherbimit ne plazh / pishine: Ne shezllong si ne plazh apo edhe ne pishine ofrohen
Pije freskuese, fruta dhe Snack te vegjel

·          Organizohen Festivale te ushqimit apo evente te ndryshme

·          Sherbim I ri per Vere 2016: Hoteli ka marre nje kuzhinier te veçante te dedikuar per femijet
qe ushqimet e femijeve te jene me te ushqyeshme, te fresketa dhe te kendshme.

 Pijet:

 

·          Pija e mireseardhjes;

·          Sherbehen pije te vendit apo te importuara te tilla si: Smirnoff (me shije te ndryshme), Absolute,
Bacardi, Captain Morgan, Havana Club, Bailey’s, Gordon’s Gin, Beefeater, Gilby’s, JB Whiskey,
 J. Walker Red Label, Malibu, J. Cuervo, Mariachi Tequila dhe te tjera

·          Bar i hapur 24 ore ne dite

·          Hoteli ka 7 Bare

·          Si gjate vaktit te drekes ashtu edhe ne darke sherbehet vere. Po ashtu edhe ne Bare sherbehet vere.

·          Minibari i dhomes, mbushet çdo dite me pije te buta, uje dhe birre

·          Dhomat jane te pajisura me apparat per kafe/çaj

·          Ofrohet sherbimi i kafes tradicionale turke

  

Sherbime te tjera:

 

Pushuesit ne Lake Villa:

·          Me mberritjen ne Hotel, pushuesve te Lake Villa, ju ofrohen fruta te fresketa, lule te fresketa dhe nje
shishe vere. Mengjesi, dreka dhe darka mund te konsumohen ne Lake Rest. me rezervim paraprak

·          Shapka dhe peshqire trupi

·          Sherbim dhome 24 ore, pa pagese

·          Pishine private

·          Prioritet ne rezervimin e restoranteve A la Carte

·          Çdo dite sherbehen biskota per oren e çajit (17:00)

 

 

Paketa Family Comfort: E vlefshme ne dhomat Family Room dhe Lake Villa ne baze te kerkeses

·     Paketa per bebe dhe femije deri ne 4 vjeç: Ngrohese per shishe, banjere per bebe, krevat
per bebe, radio marrese per bebet, sterilizues shishesh dhe mbajtese bebesh

     ·    Çante dhuratash Paloma: Çante per femije me lodra, liber per ngjyrosje dhe ngjyrues