RIXOS PREMIUM HOTEL *****

Vendndodhja:

Hoteli ndodhet ne Belek, 50 km nga qendra e Antalyas, 40 km nga Aeroporti I Antalyas, me dalje direkt ne plazh.
 

Informacion per dhomat:
769 dhoma: 605 dhoma standarte, 90 apartamente, 10 suita familjare, 14 suita, 9 suita superiore, 1 king suite , 1 royal premium suite, 28 vila, 9 vila superiore, 1 paris residence, 1 hektor residence Te gjitha dhomat jane te paisura me: minibar, 28" plasma TV me satelit, music, internet, telefon me dalje direkte ne dhome dhe ne banjo, ajer i kondicionuar, kasaforte, balkon, tapet, dush & WC dhe tharese flokesh.
 

Per femijet:
Rixy Club per femije te moshes 04-12 vjeç, ulese per femije, nje restorant specialpishine speciale, kend lojrash per femije, shfaqje te ndryshme per femije, disco dhe kinema per

femije.
 

Ushqimi dhe pijet:
Mosaic-restoranti qendror, Restorant-Turk (extra), L’amante Restorant-French, La Rosetta Restorant-Italian, Gornitsa Restorant-Russian, Yin Restorant-Asian (extra ), Villa Rest0rant (vetem per klientet e akomoduar ne vila), BBQ Restorant, Fishbone Restorant, Agememnon Restorant, Hum-Hum Restorant, Food Court (ushqim I shpejte) , Bar/cafe; Irish Pub, Etj.
 

Aktivitete:
12000m2 Troy Aqua the 24 m Trojan kale me 2 kupola dhe 3 rreshqitese te hapura, 1.500 m? pishine me valezim, guve e nje qyteti te humbur, 13 m kulla e ores me 3 rreshqitese, nje kend I krijuar si nje anije Trojan, nje rreshqitese kamikaze dhe nje lume aventure I cili rrethon te gjithe zonen. Tenis, volejboll, basketboll, lojrat ne uje , aktivitete te ndryshme dhe çdo lloj sporti gjate dites, gjithashtu opsione dhe varietete te ndryshme ka ne darke, skuader aerobie, grupet e kercimit si dhe sallat e konferencave, Banjo turke,
sauna, dhome me avull dhe me akull, jacuzzi, masazhe, kujdes per lekuren, Spa, parukeri, doktor, 2 kinema ,salon bukurie, telefon,fax, fotocopje, lavanteri, lojrat ne uje, fotografi, qender tregtare (40 dyqane) me 160 firma boterore te famshme.

 

 


Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Nurse
 • Darts
 • Parking
 • Sand Beach
 • Tennis Court
 • Fitness Center
 • Restaurant
 • Sauna
 • Table Tennis
 • Turkish Bath
 • TV Saloon
 • Water Sports
 • Market
 • Security
 • Squash
 • Water Slides
 • Volleyball
 • Night Show
 • Beach Volleyball
 • Football
 • Music Live
 • Surfing
 • Boccia
 • Canoe
 • Basketball
 • Aerobic
 • Catamaran
 • Video
 • Lifeguard
 • Mini Bar
 • Snack Bar
 • Water Polo
 • Archery
Sherbimet me extra pagese
 • 24H Doctor
 • Laundry Service
 • Room Service
 • Diving
 • Massage Center
 • Water Ski
 • Dry-cleaning
 • Banana
 • Photocopy
 • Parasailing
 • Jet Ski
 • Ringo
 • Billiard
 • Telephone
 • Fax
 • Water Sports Motorized
 • Doctor
 • Sport Equipment

Çmimi

Kerkoni per me shume dite?

Departure Date Arrival Date Nights Adults Children
Open the calendar popup.
Open the calendar popup.
 
Type Location Room Concept Flight Transfer Price Book

Harta e Hotelit

Koncepti i Hotelit

ULTRA ALL INCLUSIVE


Rixos Premium Belek

All Inclusive

Vaktet:
Mengjesi - 07:00 – 11:00 - Restoranti Kryesor – Buffe
Dreka - 12:30 – 14:30 - Restoranti Kryesor – Buffe
Darka - 19:00 – 21:30 - Restoranti Kryesor – Buffe
Darke e Vone - 24:00 – 02:00 - Restoranti Kryesor – Buffe
Dreka - 12:00 – 14:30 - Yummy Restaurant        
Darka - 18:30 – 20:30 - Yummy Restaurant
Dreka - 12:00 – 16:00 - Food Court- Snack
Dreka - 16:00 – 18:00 - Food Court-Hamburger Service

A La Carte Restaurant:

La Rosetta Restaurant:
Mengjesi - 08:00 – 11:00 - Kuzhine nderkombetare
Darka - 19:00 – 22:00 - Kuzhine Italiane
Layali Restaurant - Darka - 19:00 – 22:00 - Kuzhine Lebanese
L’amante Restaurant – Darka - 19:00 – 22:00 - Kuzhine Franceze
Chef Restaurant – Darka - 19:00 – 22:00 - Kuzhine Nderkombetare
A La Turca Restaurant - 19:00 – 22:00 - Kuzhine Turke
Mermaid Restaurant - 19:00 – 22:00 - Prodhime te detit
Mandarin Restaurant - 24 ore - Sherbim special per klientet qe Akomodohen ne Villa            
*Kliente kane mundesi ti frekuentojne keto restorante me rezervime paraprake. Te gjithe restorante sherbejne vetem per kliente mbi 13 vjec. Chef Restorant kerkon qe te respektoni kodin estetik te veshjes.    

Bare:
Rixos Longe - 24 ore - Full Bar
Lobby Bar - 09:00 – 00:00 - Full Bar
Irish Pub - 16:00 – 00:00 - Full Bar
Highlights Bar - 09:00 – 00:00 - Koktejle dhe Pije freskuese
La Patisserie - 09:00 – 23:00 - Varietete embelsirash
                   - 12:00 – 23:00 - Kafe & Caj
C Bar - 09:00 – 20:00 - Lengje frutash te freskta
Troy Bay - 09:00 – 19:00 - Full Bar
Night Club - 00:00 – 03:00 - Full Bar
Lotus Bar - 09:00 – 19:00 - Full Bar
Beach Lounge Bar - 09:00 – 19:00 - Full Bar
Ice Cream - 12:00 – 19:00 - Variete
Bar Street:
Jazz & Blues Bar - 12:00 – 19:00 - Koktele special
The Dem Café - 09:00 – 00:00 - Kafe & Caj special
Nargile & Cigar Bar - 10:00 – 00:00 - Nargjile me shije te ndryshme,  Cigare

Minibar: Coca-Cola, Coca-Coca Zero, Fanta, Sprite, Caj te ftohte, Soda, Uje, Lengje frutash, Birra, Xhokollata, Vafer.

Pijet Premium:

Wiskey – Malt, Scottish, Bourbon, Irish, American
Konjak – Very Special, Very Special Old, Very Special Old Pale, Extra Old
Vodka – Premium Vodka, Standard Vodka, Fruit- Flavored Vodka
Tequila – Anejo, Gold,  Silver
Rom – Light Rum, Dark Rum, Gold Rum
Liqour – Standard Liqour, Premium Liqour, Exotic Liqour
Raki – Te gjitha llojet
Birra – Birrat vendase dhe te importuara

Sherbime ne Plazh:
Beach Store ofron sherbim nga ora 08:00 – 17:00 I cili ofron sherbime te ndryshme si:
Uje Mineral, Pije te buta dhe birr ate ndryshme
Syze dielli, Krem Plazhi, Top per lojra te ndryshme,komardare per femijet
Ushqime dhe pije te ndryshme
Beach Library ofron sherbim nga ora 08:00 – 17:00
Libra per pushimet, gazeta, revista javore dhe mujore, Letra per lojra, Rixos Puzzle, Shah, Sudoku, Fjalkryq.

Aktivitete & Lojra:
- Lojra ne pishine, Gjimnastike ne uje, Yoga, aerobi, Tennis, Gjiajtje ma Hark, Volleyball ne Plazh, Lojra me shigjete, Football, Boccia, Show te ndryshem, Qender Fitnesi, Fushe basketbolli e brenshme dhe e jashtme.

Aktivitete me pagese:
Parasailing, Sportet ujo me motor, Bowiling, Banana, Surfing,Lojra ne Pc, Water Ski, Leksione Tenisi, Bilardo, Kids Sport Club, Diving.

Spa & Wellness:

Tropical Rain Room, Zone Relaksuese, Banjo Turke, Dhome me avull, Bio Sauna, Snow Room
Me Pagese: Moss Therapies, Kujdes per leuren, Manicure, Indian massage, Thai massage, Pedicure, Bronza massage, Peeling, special Spa, VIP massage room, Kleopatra massage room, Qender Bukurie.