RIXOS PREMIUM TEKIROVA*****
Hoteli ofron hyrje falas tek The Land of Legends, Transferta nga hoteli tek The Land of Legends nuk eshte e perfshire.

Vendndodhja:
Hoteli eshte i lokalizuar ne Tekirova, ne nje nga anekset e kaltra te Mesdheut. Rrethuar nga peme pishe dhe nga nje panorame malore mitike. Ndertuar mbi nje siperfaqe prej 192.000 m2, kompleksi eshte vetem 10 minuta larg nga qendra e biznesit dhe e argetimit e Tekiroves, 17 km larg nga qendra turistike e Kemerit dhe 73 km larg nga Aeroporti i Antalias, 63 km nga qendra e Antalyas. Ndodhet ne vije te pare me detin, me plazhin e tij privat prej rere dhe guralece. I rinovuar plotesisht ne vitin 2014.

Akomodimi:
Struktura e hotelit eshte e perbere nga 2 godina qendrore dhe villat ne pjesen e pasme, me nje numer total prej 770 dhomash. Ne brendesi te dhomave ka minibar, tv satelitor, linje direkte telefonike si ne tualet dhe ne dhome, kondicioner, ballkon, sensor kundra zjarrit, tualet dhe vaske, tharese flokesh.

Restorante dhe Bare:
Restoranti kryesor ku sherbehet:
Mengjes i hapur buffe, mengjes ne ore me te vona, dreka dhe darka
6 Restorane A La Carte jane te hapur per darka me rezervim paraprak.
La Rosetta - restorant me gatime Italinae
Layali - restorant ne te cilin keni mundesi te shijoni kuzhinen libaneze
Cactus - restorant me gatime amerikane
Lalezar - ku keni mundesi te shijoni specialitetet e kuzhines turke
Mermaid - ne te cilin keni mundesi te shijoni prodhime te fresketa deti
Mandarin - restorant me specialitete te Lindjes se larget
Chef's - ne te cilin serviren gatime internacionale
Ne baret e hotelit mund te shijoni soft drinks, pije alkoolike dhe jo-alkoolike

Aktivitete dhe sherbime:
Hoteli dallohet per Aquaparkun me te madh dhe me modern ne zonen e Kemerit
Fushe tenisi, sauna, palester, ski, lojra fati, masazh, ambient per femijet, bilardo,
ping-pong, karaoke, canoe, ambiente/pajisje per barbeque, bowling, zhytje,
pishine e mbyllur, pishine e hapur, sherbim dhome, ambiente per mbledhje dhe
per bankete, sherbim per mbajtjen e femijeve, lavanderi, pastrim kimik, berber,
sallon bukurie, sherbim hekurosje, sherbim interneti, shkembim valute, dyqane
dhuratash dhe suveniresh, dreka te paketuara, makine me qera, faks dhe
fotokopje, restorant, bar, 24 ore recepsion, kopesht, dhoma ku ndalohet pirja e
duhanit, dhome dhe lehtesira te tjera per njerezit me aftesi te kufizuar,
parking pa pagese, ashensor, kasaforte, sistem ngrohjeje, dyqane brenda
kompleksit, Pishine e madhe me kater seksione, pishine qendrore, pishine per femijet, dhe pishine e
mbyllur me uje te ngrohte, shezllonet, peshqiret dhe cadrat e plazhit.
Gjate dites te ftuarit mund te shijojne ekipin e argetimit te cilet realizojne lojra te ndryshme dhe aktivitete sportive
dhe gjate nates shfaqje te mrekullueshme me kercimtare nga vende te ndryshme te botes.

Cfare perfshihet per te sapo martuarit :

Pritje private, check in dhe check out i shpejte,
Dhome e zbukuruar me nje dekorim te vecante per ciftin
Mengjes ne dhome 
Ciftit do ti kushtohet me shume prioritet ne reservimin e restorantit a la carte
Sherbim ne dhome i Bakllavase, Cokollate speciale dhe Spumante
Photo dhurate
Upgrade dhome ne varesi te disponibilitetit.

Kjo oferte vlen per nje periudhe deri ne 3 muaj nga dita e celebrimit. 

 


Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Animation Team
 • Sauna
 • Darts
 • Fitness Center
 • Table Tennis
 • Tennis Court
 • Bar
 • Cinema
 • Restaurant
 • Turkish Bath
 • Aquapark
 • Archery
 • Outdoor Pool
 • Boccia
 • Basketball
 • Water Polo
 • Luna Park
 • Football
 • Beach Volleyball
 • Mini Disco
 • Baby-sitting
 • Aerobic
 • Music Live
 • Internet
 • Video
Sherbimet me extra pagese
 • Shopping Centre
 • Banana
 • Diving School
 • Doctor
 • Fax
 • Surfing
 • Waterpipe Nargile
 • Massage Center
 • Telephone
 • Beauty Center
 • Hair Dressing Saloon
 • Bowling
 • Internet Cafe
 • Billiard
 • Catamaran
 • Conference Hall
 • Water Sports Motorized
 • Jet Ski
 • Laundry Service
 • Rent a Car
 • Canoe
 • Parasailing
 • Ringo
 • Dry-cleaning

Çmimi

Kerkoni per me shume dite?

Departure Date Arrival Date Nights Adults Children
Open the calendar popup.
Open the calendar popup.
 
Type Location Room Concept Flight Transfer Price Book

Harta e Hotelit

Koncepti i Hotelit

ULTRA ALL INCLUSIVE


KONCEPTI I PREMIUM PER USHQIMIN DHE PIJET:

RESTORANTET:

Restorant Tourqoise, i cili sherben gjate gjithe dites (Pa pagese shtese):

Mengjes:

Bufe e hapur

07:00 – 11:00

Dreke:

Bufe e hapur

12:30 – 14:30

Darke:

Bufe e hapur

19:00 – 21:30

Snack i vone:

00:00 – 02:00

Restorant Veranda, i cili sherben per personat e akomoduar ne Pool Suite dhe Pool Villa:

Mengjes:

Bufe e hapur e mengjesi

08:00 – 10:30

Darke:

Bufe e hapur

19:00 – 21:30

Restorant Yummy (Restorant per femije), i cili sherben per femijet dhe prinderit e tyre (Pa pages eshtese):

Dreke:

Bufe e hapur

12:00 – 16:00

Embelsira / Fruta:

Bufe e hapur

16:00 – 18:00


Exclusive Club
, i cili sherben me pagese (vetem personat e akomoduar ne Villa sherbehen pa pagese)
Me menu A la Carte, gatime te kuzhines nderkombetare. Perfshihen edhe shfaqjet e gatimit.
Restoranti
eshte i hapur 24 ore ne dite. Darka ne kete restorant sherbehet njelloj si ne te gjitha restorantet A la Carte te kompleksit nga ora 19:00 deri ne oren 22:00.

Food Court, i cili sherben Bufe me Snack me 10 prezantime te ndryshme (Pa pagese shtese)

Embelsira Turke:

11:00 – 16:00

Bufe me Snack:

12:00 – 16:00

Çaj, hamburger pasta, sanduiç:

16:00 – 18:00


RESTORANTE A LA CARTE:

Pa pagese shtese:

Restorant “La Rosetta”

Kuzhine Italiane

19:00 – 22:00

Restorant “Alaturka”

Kuzhine Turke

19:00 – 22:00

Restorant “Mandarin”

Kuzhine Kineze

19:00 – 22:00

Me pagese:

Restorant “Cactus”

Kuzhine Amerikane

19:00 – 22:00

Exclusive Club

Kuzhine Nderkombetare

19:00 – 22:00

Restorant “Mermaid”

Kuzhine me prodhime deti

19:00 – 22:00BARET:

Exclusive Lounge

Sherbehen pije premium ne tavoline

09:00 – 19:00

La Patisseri

Variete kafe dhe çaji te pergatitura nga mjeshtrat

12:00 – 20:00

Dem Cafe

Sherbim kafe dhe çaj te cilesise se larte

12:00 – 20:00

Lobby Bar

Te gjitha pijet e konceptit

09:00 – 00:00

Lotus Bar

Te gjitha pijet e konceptit

10:00 – 00:00

Beach Bar

Kokteje te fresket dhe te ftohte

09:00 – 18:00

Chaos Disco

Sherbim ne ambient te mbyllur

00:00 – 03:00

Highlights Bar

Te gjitha pijet e konceptit sherbehen prane pishines

10:00 – 20:00

Yummy Bar

Per femijet sherbehet prane Rixy club

10:00 – 18:00

Ice Cream House

Sherbehen akullore te hapura dhe waffles

12:00 – 23:00

Xpress Bar

Sherbehen pije premium dhe pije alkoolike

16:00 – 08:00

Mini Bar

Pije te buta, uje, birre dhe snack

Nje here ne dite

KONCEPTI I PREMIUM PER PIJET

· Whiskey (Malt, Scotch, Bourbon, Irish dhe American): Sherbehen whiskey te vjeteruar 12 – 21 vjet

· Cognac dhe Brandy: Sherbehen te gjitha denominimet XO, VSOP, VSO dhe VS

· Vodka: Sherbehen vodka premium, standard dhe vodka aromatike

· Tequila: Sherbehen tequila Anejio, Gold dhe Silver

· Rum: Sherbehen Dark rum, White rum dhe Gold rum

· Liqueur:     Sherbehen Premium, Standard dhe Ekzotike

· Raki: Sherbehen te gjitha llojet e rakise

· Birre: Sherbehen lloje te ndryshme birrash te vendit dhe te importit
Aktivitete dhe sherbime:
Hoteli dallohet per Aquaparkun me te madh dhe me modern ne zonen e Kemerit
Fushe tenisi, sauna, palester, ski, lojra fati, masazh, ambient per femijet, bilardo,
ping-pong, karaoke, canoe, ambiente/pajisje per barbeque, bowling, zhytje,
pishine e mbyllur, pishine e hapur, sherbim dhome, ambiente per mbledhje dhe
per bankete, sherbim per mbajtjen e femijeve, lavanderi, pastrim kimik, berber,
sallon bukurie, sherbim hekurosje, sherbim interneti, shkembim valute, dyqane
dhuratash dhe suveniresh, dreka te paketuara, makine me qera, faks dhe
fotokopje, restorant, bar, 24 ore recepsion, kopesht, dhoma ku ndalohet pirja e
duhanit, dhome dhe lehtesira te tjera per njerezit me aftesi te kufizuar,
parking pa pagese, ashensor, kasaforte, sistem ngrohjeje, dyqane brenda
kompleksit, Pishine e madhe me kater seksione, pishine qendrore, pishine per femijet, dhe pishine e
mbyllur me uje te ngrohte, shezllonet, peshqiret dhe cadrat e plazhit.
Gjate dites te ftuarit mund te shijojne ekipin e argetimit te cilet realizojne lojra te ndryshme dhe aktivitete sportive
dhe gjate nates shfaqje te mrekullueshme me kercimtare nga vende te ndryshme te botes.

Aktivitete me Pagese:
Te gjitha sported ujore me motor (parasailing, Banana, Water Ski), Bowling, Leksion Surf, Catamaran, Lojrat komjuterike, Leksione dhe paisjet e tenisit, Clubi sportive per femijet.