AMARA DOLCE VITA*****

Vendndodhja:

Amara Dolce Vita ka nje vendndodhje ideale, aty ku malet Taurus bashkohen me Mesdheun, brenda nje parajse te fshehte rrethuar nga pyje me pisha. Resorti ndodhet vetem 2 km larg nga qendra e Tekiroves, 18 km nga Kemeri, 58 km nga Antalya dhe 75 km nga aeroporti i Antalya.

 

Akomodimi:

Amara Dolce Vita ofron per bujtesit e vet 700 dhoma te bollshme te dekoruara me stil dhe pajisur me orendite me moderne.

 

Koncepti i Dhomave: Te gjitha dhomat jane projektuar me arkitekture te veçante dhe jane te pajisura me: sistem elektronik te dyerve, alarm antizjarri, maksibar, pajisje per kafe dhe çaj, TV LCD, kanale televizive kombetare dhe nderkombetare HD, DVD, telefon si ne dhome ashtu edhe ne banje, ajer te kondicionuar qendror (i cili komandohet nga menaxhimi i hotelit ne varesi te kushteve metereologjike), krevat matrimonial ose dy shtreter te ndare, kasaforte elektronike, ballkon, set tavoline dhe karrike ne ballkon, tharese flokesh, pasqyre dhe set make-up, raft per valixhet, set Burtini, peshqir trupi dhe pantofla per te rritur, peshqir trupi dhe pantofla per femije, Wi-Fi falas.

 

Sherbime pa pagese ne dhome: Kasaforta elektronike, krevat per bebe (me kerkese), vaske per bebe (me kerkese), nderrimi i çarçafeve dhe rregullimi i shtreterve behet perdite, nderrimi I peshqireve behet perdite, pastrimi i dhomes perdite, maksibari mbushet nje here ne dite, pajisja per kafe dhe çaj mbushet nje here ne dite.

 

Hoteli disponon disa tipe dhomash:

Dhoma Club Standard (me pamje nga parku): Hoteli ka 382 dhoma te tilla me siperfaqe 40m2, te vendosura ne godinen Club. Dhomat kane 1 dhome gjumi (me krevat matrimonial ose dy shtreter te ndare), banje, 1 dhome garderobe ose garderobe dhe ballkon. 21 prej ketyre dhomave komunikojne me dyer te brendshme dhe mund te perdoren si dhoma familjare.

Dhoma Club Suite (me pamje nga parku): Hoteli ka 2 suita te ketij tipi me siperfaqe 65m2, te vendosura ne godinen Club. Suitat kane 1 dhome gjumi me krevat matrimonial nje dhome ndenjje, 1 banje me Jacuzzi 1 dhome garderobe dhe verande.

Dhoma per persona me aftesi te kufizuara (me pamje nga parku): Hoteli ka 4 dhoma te tilla me siperfaqe 40m2, te vendosura ne godinen Club. Dhomat kane 1 dhome gjumi dy shtreter te ndare, 1 banje me pajisje te veçanta per ta, dyer te gjera dhe 1 dhome garderobe.

Dhoma Standard Deluxe (179 Dhoma me pamje nga deti dhe 94 Dhoma me pamje nga parku):

Hoteli ka 273 dhoma Standard Deluxe me siperfaqe 40m2, te vendosura ne godinen Deluxe. Dhomat kane 1 dhome gjumi (me krevat matrimonial ose dy shtreter te ndare), banje, 1 dhome garderobe ose garderobe dhe ballkon. 20 prej ketyre dhomave komunikojne me dyer te brendshme dhe mund te perdoren si dhoma familjare.

Deluxe Junior Suite (me pamje nga deti): Hoteli ka 17 suita te ketij tipi me siperfaqe 63m2, te vendosura ne godinen Deluxe. Dhomat kane 2 dhoma: 1 dhome gjumi me krevat matrimonial dhe nje dhome ndenjeje qe komunikojne me dyer te brendshme, 1 banje dhe ballkon.

Dhome familjare Deluxe (me pamje nga deti): Hoteli ka 5 dhoma te ketij tipi me siperfaqe 70m2, te vendosura ne godinen Deluxe. Dhomat kane 2 dhoma: 1 dhome gjumi me krevat matrimonial dhe nje dhome gjumi me nje krevat te ndare qe komunikojne me dyer te brendshme, 1 banje dhe ballkon.

Deluxe Suite (5 me pamje nga deti dhe 2 me pamje nga parku): Hoteli ka 7 suita te ketij tipi me siperfaqe 80m2, te vendosura ne godinen Deluxe. Keto suita kane 1 dhome gjumi me krevat matrimonial, nje dhome ndenjeje, studio, kuzhine te stilit amerikan, banje, dhome garderobe dhe verande (disa prej dhomave per shkak te arkitektures nuk kane kuzhine).

Deluxe Major Suite (me pamje nga deti): Hoteli ka 2 suita te ketij tipi me siperfaqe 175m2. Keto suita kane 2 dhoma gjumi me krevat matrimonial qe komunikojne me dyer te brendshme, dhome ndenjeje, kuzhine te stilit amerikan (vetem ne njeren prej suitave), dhome garderobe, Jacuzzi, 2 banja, dhe verande 75m2.

 

Vilat:

Villa Grand (me pamje nga deti): Hoteli ka 3 vila dykateshe te ketij tipi me siperfaqe 380m2 te cilat kane pishine personale me ngrohje, te vendosura ne zone te veçuar afer detit. Vila ka 4 dhoma gjumi me krevat matrimonial ne katin e siperm dhe kuzhine te stilit amerikan/dhome ngrenjeje, dhome ndenje, dhome fitness, sauna dhe dhomen e personit te sherbimit ne katin perdhes. Po ashtu vila ka edhe verande.

Villa Deluxe (me pamje nga deti): Hoteli ka 5 vila dykateshe te ketij tipi me siperfaqe 230m2 te cilat kane pishine personale me ngrohje, te vendosura ne zone te veçuar afer detit. Vila ka 2 dhoma gjumi (njera me krevat matrimonial dhe tjetra me dy krevate te ndare) ne katin e siperm dhe 1 dhome gjumi me krevat matrimonial, kuzhine te stilit amerikan/dhome ngrenjeje dhe dhome ndenjje ne katin perdhes. Po ashtu vila ka edhe verande.

Villa Superior: (me pamje nga parku): Hoteli ka 10 vila dykateshe modernr te ketij tipi me siperfaqe 220m2, te ndertuara ne bllok (dy shtepi me hyrje te ndryshme nga njera tjetra) te cilat kane pishine personale. Kati i siperm ka: 2 dhoma gjumi me banje me vete. Keto dhoma kane edhe hapesira ndenjeje dhe ballkone te bollshem. Kati perdhes ka: kuzhine te stilit amerikan/dhome ngrenjeje dhe dhome ndenjje, dhome gjumi dhe banjo.

 

Restorante dhe bare: Ne restorantin qendror dhe ne 10 restorantet A la Carte te hotelit do te gjeni sherbim cilesor, ushqim te gatuara me kujdes dhe shumellojshmeri. Restoranti qendror ka tre zona te dekoruara ndryshe, nje pub irlandez dhe bar.


Facilitete dhe sherbime: Aktivitete te perditshme, lojera speciale, aktivitete kulturore, mbremje muzikore, muzike live, karaoke, kurse kercimi, disko, dart, boccia, parti ne plazh dhe kopesht, akuapark, minilibrari, internet kafe, miniklub (per moshat nga 04 – 12 vjec), pishine per femije, kend lojrash per femije, minidisko, 9 fusha tenisi (6 nga te cilat jane fusha per profesionist) te ndricuara, basketboll, volejboll ne plazh, minifutboll, akupark, aerobi, gjimnastike, gjimnastike ne uje, water polo, ping – pong, wind surf (kerkohet certificate), water bike, kanoe, joga, lojera elektronike, banjo turke, sauna (ne qendren e Spa –ve), banjo me avull, jakuzi.

 

Sherbime me ekstra pagese: Masazhe te ndryshme, wellness centre, trajtime te ndryshme te trupit dhe lekures, spa, hidroterapia.


Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Bar
 • Music Live
 • Restaurant
 • Darts
 • Market
 • Mini Bar
 • Snack Bar
 • Tennis Court
 • Air Condition
 • Basketball
 • Mini Disco
 • Night Show
 • Sand Beach
 • Aerobic
 • Aquarobic
 • Health Club
 • Private Beach
 • Water Polo
 • Beach Volleyball
 • Karaoke
 • Outdoor Pool
 • Safe box
 • Water Sports
 • Chaise Longue
 • Mini Club
 • Security
 • Turkish Bath
 • Kids Pool
 • Library
 • Windsurf
 • Boccia
 • Animation Team
 • Aquapark
 • Internet
 • Jacuzzi
 • Kids Club
 • Parking
Sherbimet me extra pagese
 • Doctor
 • Laundry Service
 • Billiard
 • Body Treatment
 • Baby Sitter
 • Room Service
 • Hair Dressing Saloon
 • Photocopy
 • Face Treatment
 • Beauty Center
 • Massage Center
 • Telephone
 • Dry-cleaning
 • Fax
 • Game Room

Çmimi

Kerkoni per me shume dite?

Departure Date Arrival Date Nights Adults Children
Open the calendar popup.
Open the calendar popup.
 
Type Location Room Concept Flight Transfer Price Book

Harta e Hotelit

Koncepti i Hotelit

ULTRA ALL INCLUSIVE


Ushqime dhe pije te perfshira ne konceptin Ultra All Inclusive:

·          Vere per te rritur ne lobby,

·          Mengjes , mengjes i vone, snack, darke,

·          Restoranti A la Carte Fellini eshte 24 ore i hapur (kur te tjeret jane te mbyllur),

·          Pizza , hamburger, snacks,

·          Pije freskuese gjate mengjesit, drekes dhe darkes

·          Embelsira te ndryshme ne Lobby bar,

·          Akullore

 

Restorante dhe bare:

Ne restorantin qendror dhe ne restorantet A la Carte te hotelit do te gjeni sherbim cilesor, ushqim te gatuara me kujdes dhe shumellojshmeri. Restoranti qendror ka tre zona te dekoruara ndryshe, nje pub irlandez dhe bar.

 

Restoranti

Menyra e sherbimit

Vakti

Oraret e sherbimit

Informacion

Restoranti Kryesor "Rustik"

Bufe e hapur

Mengjes

07:00 - 10:30

Dreke

12:30 - 14:30

Darke

18:30 - 21:00

Restoranti Kryesor "Modern"

Bufe e hapur

Mengjes

07:00 - 10:30

Dreke

12:30 - 14:30

Darke

18:30 - 21:00

Restoranti Kryesor "Classic"

Bufe e hapur

Mengjes

07:00 - 10:30

Dreke

12:30 - 14:30

Darke

18:30 - 21:00

Restoranti Kryesor "Terrace"

Bufe e hapur

Mengjes

07:00 - 10:30

Dreke

12:30 - 14:30

Darke

18:30 - 21:00

Taverna

Restorant A la Carte Kuzhine Greke

Darke

19:00 - 21:30

Kerkohet rezervim / Pa pagese shtese

Fellini Cafe&Bistro

Restorant A la Carte & Bufe e hapur

Sherben 24 ore (Ketu sherbehet mengjesi i vone dhe snack i mesnates)

Kerkohet rezervim / Pa pagese shtese

Dolce Sogno & Steakhouse

VIP Lounge & Restorant A la Carte Steakhouse

Dreke

12:00 - 16:00

Dreka (Nuk kerkohet rezervim / Me pagese shtese) Darka (Kerkohet rezervim / Me pagese shtese)

Darke

19:00 - 21:30Bari

Oraret e sherbimit

Informacion

Champagne Lobby bar

Sherben 24 ore ne dite

Sherben pije alkoolike dhe jo-alkoolike

Deep Night Indoor Disco

23:00 - 02:00

Sherben pije alkoolike dhe jo-alkoolike

Vital Bar

10:00 - 19:00

Sherben lengje te fresketa frutash

Irish Pub

10:00 - 03:00

Sherben pije alkoolike dhe jo-alkoolike

Billiard Bar

10:00 - 24:00

Sherben pije jo-alkoolike dhe pije te ngrohta

Maxi Bar (ne dhome)

Rimbushet çdo dite pa pagese

Coke, Coke dietike, Fanta, Uje, Soda, Leng frutash, Birre, Pije energjike, Çaj i ftohte, Qumesht, Çokollata, arra (fruta te thata) dhe patatina

Sherbim ne dhome

Sherben 24 ore ne dite

(Me pagese shtese) Sherbim ushqimesh dhe pijesh ne dhome

 

Aktivitete dhe sherbime (pa pagese) :

Banjo turke , sauna, dhome me avull, qender fitness, Jacuzzi, aktivitete ditore ndersa ne mbremje organizohen shfaqje dhe music live, mbremje turke,

karaoke, disko, dart, boccia, librari, junior dhe biznes internet café, mini club (04-12 vjec), disko per adoleshente (12-17 vjec),
pishine per te rritur dhe femije, fushe lojerash per femije, mini disko, fushe tenisi, basketball, volleyball, mini football, aqua park,
step, aerobi, gjimnastik, yoga, water polo, ping-pong, gjuajtje me hark, windsurf, water bike, canoe.

Aktivitete dhe sherbime (me pagese shtese) :

Bilardo, bowling, play station, mesime tenisi, sporte ujore te motorizuara, jet ski, water ski, banana, parachute, mesime surfi, mesime zhytje, masazhet, terapite e ndryshme, trajtimet e trupit dhe fytyres, qender Spa, sherbim mjekesor, sherbim lavanderi dhe pastrim kimik, hekurosje, telefon, fax, fotokopje, babysitting, makine dhe biçikleta me qera, mini market, butik, sallon bukurie.