WHITE CITY RESORT*****

Vendndodhja:

White City Resort Hotel eshte I lokalizuar ne qytetin e Alanias rreth 105 km nga aeroporti ne Antalya, dhe 60 m nga plazhi.

Informacioni per dhomat: 
Hoteli ka 200 dhoma te arreduara
  ne menyre mjaft komode, me teknologjine me te fundit.  Standard Room ka nje siperfaqe prej 27 m2 te paisura me : telefon, tharese flokesh, LED TV, system interaktiv, Ajer I kondicionuar, kasaforte, minibar, wireless, ballkon, ku mund te akomodohen max 3 persona.  Suites Room ka nje siperfaqe prej 30 m2 te arreduar ne menyre mjaft moderne me te gjitha paisjet e nevojshme: Telefon, Minibar, LED TV, Tharese flokesh, Kasaforte, Wireless, ballkon, ajer I kondicionuar. Family Room ka nje siperfaqe prej 34 m2 me te gjitha paisjet e nevojshme. Deluxe Room ka nje siperfaqe 30 m2 dhe 10 m2 ne tarace me nje pamje te mrekullueshme. Dhomat jane te arreduara ne menyre mjaft komode.
Bare & Restaurante : 
The White Restaurant ku keni mundesi te shijoni gatime te ndryshme nen nje atmosphere moderne. The White Pearl A La Carte ku keni mundesi te shijoni gatime tradicionale te kuzhines Turke. White Fish A La Carte ku ju keni mundesi te shijoni prodhimet e fresketa te detit.Lobby Bar & Patisserie ku keni mundesi te konsumoni mengjesin, ndonje caj ne mbasdite apo ndonje cokollate te ngrohte. The White Bar & Snack ju ofrohen koktele te ndryshme.
  The White Beach Club Bar I cili eshte nje bar I hapur ku ju keni mundesi per tu relaksuar.
Facilitete: 
Aktivitetet e ndryshme nuk do te mungojne gjate qendrimit tuaj. Aktivitetet e ndryshme nuk do te mungojne gjate qendrimit tuaj.
Pa pagese: dhoma e lojrave, kurse vallezimi, mbremje show, performance me music live, Party nje here ne jave, lajra ne pishine, lojra te ndryshme, show akrobatik, beach party, aktivitete kulturore, lojra special. Programe te ndryshme gjate mbremjeve, disko dhe kinema e hapur, aktivitete sportive, kurse kokteil.Sporte dhe aktivitet: dart, table tennis, volleyball, aerobi, water gym, water polo, boccia, yoga classes, pilates, fitness. Spa & Wellnes: pishine e brendshme, fitness center, banjo turke, sauna, ambient relaksues.
Me pagese: leksione private, kursi I vallezimit, play station, bilardo, parasailing, leksione notimi, motor water sport, katamaran, water ski, diving , banana, jet ski, surf and katamaran course, ringo.
Spa: Masazhet dhe serviset e banjos turke, kujdesi ndaj trupit dhe lekures, manikyr- pedikyr, Vip area, Spa beauty shop, peeling, dhome per terapi, 2 suita spa, vitamin bar, salt room, steam bath.
Aktivitete per femije: babys land- facilitete per femije(1-3 vjec),
mini club(4-7 vjec)- mini disco,
junior club(8-12)- mini disco, special show for kids.
Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Bar
 • Playground
 • Snack Bar
 • Internet
 • Private Beach
 • Restaurant
 • Air Condition
 • Fitness Center
 • Night Show
 • Darts
 • Beach Volleyball
 • Beach Hotel
 • Outdoor Pool
 • Internet Wireless
 • Hair dryer
 • Sauna
 • Animation Team
 • Pool
 • Table Tennis
 • Boccia
 • Exchange
 • Kids Pool
Sherbimet me extra pagese
 • 24H Doctor
 • Laundry Service
 • Photocopy
 • Telephone
 • Massage Center
 • Water Sports Motorized
 • sherbim postar
 • Safe box
 • Doctor
 • Conference Hall
 • Rent a Car
 • Shopping Centre
 • Billiard
 • Dry-cleaning
 • Room Service
 • Mini Bar
 • SPA
 • Baby Sitter
 • Fax

Çmimi

Kerkoni per me shume dite?

Departure Date Arrival Date Nights Adults Children
Open the calendar popup.
Open the calendar popup.
 
Type Location Room Concept Flight Transfer Price Book

Harta e Hotelit

Koncepti i Hotelit

ALL INCLUSIVE


ALL INCLUSIVE

VAKTET:

The White Restaurant:
Mengjesi – 07:00 – 10:00
Mengjesi I Vone – 10:00 – 11:00
Dreka – 12:30 – 14:00
Darka – 19:00 – 21:00
Snack ne Mesnate – 24:00 – 01:00
*Per arsye te mirmbatjes se pastertise klientet jane te lutur qe gjate konsumimit te Vakteve ne Restorant te mos vishen me rrobat e Plazhit.

A LA CARTE RESTAURANT:

The White Pearl Restaurant – 19:00 – 22:00 – Gatime Tradicionale Turke
The White Fish Restaurant – 19:00 – 22:00 – Gatime me Prodhimet e Detit
*Per Rezervime ne Restaurantet A La Carte kerkohet rezervim nje dite ne advance.

SNACK:

Lobby Patisserie – 10:00 – 23:00
The White Snack – 12:00 – 17:00
The White Beach Snack – 12:00 – 17:00
Turkish Pancake – 12:00 – 17:00
Akullore – 15:00 – 17:00
Grill House – BBQ – 17:30 – 18:30

BARET:

Lobby Bar – 10:00 – 24:00 – Pije Alkolike dhe Jo – Alkolike
Lobby Bar – 24:00 – 10:00 – Pijet Alkolike dhe Jo – Alkolike me pagese ekstra
The White Bar – 10:00 – 24:00 – Pije Alkolike dhe Jo – Alkolike
Disco Bar – 10:00 – 18:00 – Pijet Alkolike dhe Jo – Alkolike me pagese ekstra
Vitamin Bar – 09:00 – 24:00 – Lengjet e Freskta te Frutave me Pagese ekstra

SHERBIME PA PAGESE:

Wi-Fi ne te gjithe Ambientet e Hotelit
Mini Bar, Qender Fitnesi, Banjo Turke, Sauna
Ping – Pong, Darts, Volley Ball ne Plazh, Boccia, Lojrat ne Pishine dhe ne Plazh
Librari, Mini Club, DVD Player, Aqua park, Karrike per persona me aftesi te kufizuara

SHERBIME ME PAGESE:

Pijet Alkolike te Importuara, Lengjet e Frutave, Pijet Alkolike nga ora 24:00 – 10:00, Pijet e Servirura me Shishe, Pijet ne Disco, Minibar, Sherbim Lavanderie, Kasaforte, Telefon, Fax, Fotokopje, Sherbim ne Dhome, Sherbimi I Postes, Trajtime SPA, Doktor, Parukeri, Makina me Qera, Shopping, Fotograf, Nargjile, Sportet Ujore, Bilardo, Dhoma per Konferenca, DADO.