DIAMOND ELITA HOTEL & SPA*****

Adult only
  

Vendndodhja:

Hoteli eshte i lokalizuar ne qytetin Side rreth 55 km nga aeroporti ne Antalya dhe rreth 500m nga plazhi.


Informacion per dhomat:    

Hoteli disponon 177 dhoma te kategorive standarte, familjare apo suitave. Dhomat jane te pajisura me shtrat me pupla, karrige dhe paisje zbukurimi, parket original, tavoline, TV dhe DVD, produkte per kujdes personal nga market prestigjoze: Davines, Le Labo dhe Mario Badescu.

 

Bare & Restorante:   

Restoranti I hotelit eshte I dekoruar me mjaft shije dhe ofron ushqime te ndryshme tradicionale dhe boterore. Nderkohe klientet mund te shijojne nje filxhan caji duke soditur nga mali apo nga pishina.

 

Facilitete:

Sauna, qender fitness, qender SPA, masazh, bilardo, ping pong, loje me shigjeta, biciklete me qera, hamam, plazh privat, pishine e brendshme, klub nate, water park, lavanderi, sherbim hekurosje, sherbim pastrimi cdo dite. 


Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Air Condition
 • Restaurant
 • Tennis Court
 • Hair dryer
 • Private Beach
 • Massage Center
 • Internet
 • Mini Bar
 • Sauna
 • Bar
 • Outdoor Pool
 • Snack Bar
 • Jacuzzi
 • SPA
 • Fitness Center
 • Billiard
 • Telephone
Sherbimet me extra pagese
 • Room Service
 • Rent a Bicycle
 • Face Treatment
 • Laundry Service
 • Body Treatment

Çmimi

Kerkoni per me shume dite?

Departure Date Arrival Date Nights Adults Children
Open the calendar popup.
Open the calendar popup.
 
Type Location Room Concept Flight Transfer Price Book

Harta e Hotelit

Koncepti i Hotelit

ALL INCLUSIVE


DIAMOND ELITE HOTEL

USHQIMI DHE ZBAVITJA:                                 Restorant bufe e hapur me kuzhine nderkombetare (Kapaciteti i brendshem 350 persona, Kapaciteti jashte 150 persona),

                                                                        2 Restorante A’ la Carte (Kuzhine Otomane dhe Mesdhetare) vetem nje here gjate qendrimit pa pagese, Snackbar, Pool bar, Pastiçeri, Lobby bar, Beach bar, Animacione, Disco

SHERBIMI NE DHOME: 24 Ore

HAPESIRAT SPORTIVE – AKTIVITETE             Beach Volleyball, Ping Pong, Bilardo (me pagese

SHOQERORE:                                                    shtese), internet (me pagese shtese), Qender Fitness (45mq, Min. 16 vjeç), Qender SPA, Sauna, Banje Turke, Jacuzzi, Masazh (me pagese shtese), Loje me shigjeta (Darts), Sporte ujore (private me pagese shtese), Kalerim (Qender private ne afersi te hotelit me pagese shtese), TV ne dhome, Qender lojrash, Kend lojrash per femije, bicikleta (me pagese shtese), lojra me top ne uje

PISHINAT:                                                       Pishina kryesore:           Sip.: 600 mq, Thellesi: 140 cm

                                                                        Waterslides: Sip.: 100 mq, Thellesi: 100 cm

Pishine femijesh:            Sip.: 10 mq, Thellesi: 50 cm

Pishine e brendshme: Sip.: 100 mq, Thellesi: 140 cm

AKTIVITETE PER FEMIJE:                                Mini klub per femijet e moshave nga 4 – 12 vjeç per disa ore, Kend lojrash per femije, Mini disco

KONCEPTI ALL INCLUSIVE:

Mengjesi (Bufe e hapur): 07.00 – 10.00

Mengjes I vone: 10.00 – 11.00

Dreka(Bufe e hapur): 12.30 – 14.30

Darka (Bufe e hapur): 19.00 – 21.00

Te gjitha pijet (alkoolike dhe jo alkoolike) sherbehen ne tavoline

Pije te vendit ne plazh: 10.00 – 18.00

Pije te vendit (alkoolike dhe jo alkoolike) ne Pool bar: 10.00 – 24.00

Pije te vendit (alkoolike dhe jo alkoolike) ne Lobby bar: 10.00 – 24.00       

Ushqime fast food dhe snacks ne plazh: 12.30 – 16.00

Kafe e shoqeruar me biskota: 16.30 – 17.30

Restorantet A’ la Carte (Otomane dhe Mesdhetare me rezervim): 19.00 – 21.00

Çaj turk dhe kafe turke sherbehen vetem ne Lobbybar: 10.00 – 24.00

Shfaqje e shoqeruar me Pije te vendit (alkoolike dhe jo alkoolike): 21.00 – 24.00

ne Pool bar

Snack i mesnates: 23.00 – 24.00

Pastiçeri: 10.00 – 17.00

American Bar:  Hapur 24 Ore ne Dite

Disco (me ushqim): 23.00 – 02.00

Sherbime pa pagese shtese:

· 1 Shishe uje nga frigoriferi i dhomes

· Pajisja me peshqir plazhi ne pishine, ne çadrat e plazhit, ne shezllong

· Restorantet A’ la Carte vetem nje here gjate qendrimit pa pagese.

· Sherbimet prane waterslide

· Qendra e fitness (min. 16 vjec)

· Qendra e SPA, Sauna dhe Banja Turke

· Ping – Pong

· Programet me animacion

· Mini Klubi “4 – 12 vjeç” nga ora 10.00 -12.00 dhe 15.00 – 17.00

· Akulloret vetem nje here ne dite.

Sherbime me pagese shtese:

· Te gjitha pijet e importuara

· Qendra e lojrave

· Masazhi

· Kasaforta

· Sherbimi i dhomes

· Lavanderia

· Sportet ujore ne plazh

· Lengjet e fresketa te frutave

· Telefoni dhe fax

· Llustrim kepucesh