DIAMOND BEACH RESORT*****


Vendndodhja: 
Hoteli eshte I lokalizuar ne qytetin Side rreth 55 km nga aeroporti kryesir I Antalyas dhe rreth 400 m nga plazhi.


Informacioni per dhomat:
 
Hoteli ka standarte te ndryshme dhomash te arreduara ne nje stil unik dhe modern te dizenjuara ne menyre mjaft komode per ti bere pushimet tuaja sa me relaksuese. Dhomat standarte jane te paisura me: Telefon, Tv, minibar, tharese flokesh. Dhomat Family kane nje siperfaqe prej 35 m2 te ndara ne dy dhoma, te arreduara mjaft bukur me te gjitha paisjet e nevojshme.


Bare dhe Restaurante:
 
Hoteli ka restorante dhe bare ku ju keni mundesi te konsumoni gatime te shumellojshme si nga ato tradicionale dhe nderkombetare. Cilesi e sherbim I garantuar. Gjithashtu eshte per tu permendur CULINARY ART.


Facilitete:
 
Hoteli ofron sherbime te ndryshme si : Qendren ABAMA SPA ku keni mundesi per tu relaksuar – sauna, banjo turke, masazhe te ndryshme, pishine e mbrenshme, trajtime te ndryshme, qender fitnesi pishine e jashtme, aquapark, pishine per femije, aktivitete te ndryshme. Diamond Nights ku organizohen show te ndryshme per femije dhe te rritur, muzike live, kercime te ndryshme.
.


Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Wellnes center
 • Night Show
 • Air Condition
 • Indoor Pool
 • Jacuzzi
 • Kids Pool
 • Hair dryer
 • Outdoor Pool
 • Fitness Center
 • Bar
 • Sauna
 • SPA
 • Telephone
 • Turkish Bath
 • Internet
 • Mini Bar
 • Music Live
Sherbimet me extra pagese
 • Laundry Service
 • Body Treatment
 • Room Service
 • Massage Center
 • 24H Doctor

Çmimi

Kerkoni per me shume dite?

Departure Date Arrival Date Nights Adults Children
Open the calendar popup.
Open the calendar popup.
 
Type Location Room Concept Flight Transfer Price Book

Harta e Hotelit

Koncepti i Hotelit

ALL INCLUSIVE


Ushqime dhe Zbavitje:
- Restorant bufe e hapur me kuzhine nderkombetare (Kapaciteti i brendshem 400  persona, Kapaciteti jashte 150 persona)
- 2 Restorante A’ la Carte (Kuzhine Otomane dhe Mesdhetare) vetem nje here gjate qendrimit pa pagese
- Snackbar
- Pool bar
- Pastiçeri
- Lobby bar
- Beach bar
- Animacione
- Kafeteri
- Disco
- SHERBIMI NE DHOME:  24 Ore

Hapesira Sportive dhe Aktivitete:
Beach Volleyball, Ping Pong, Bilardo (me pagese) shtese), internet (me pagese shtese), Qender Fitness (45mq, Min. 16 vjeç), Qender SPA, Sauna (20mq), Banje Turke (40 mq), Jacuzzi, Masazh (me pagese shtese), Loje me shigjeta (Darts), Sporte ujore (private me pagese shtese), Kalerim (Qender private ne afersi te hotelit me pagese shtese), TV ne dhome, Qender lojrash, Kend lojrash per femije, bicikleta (me pagese shtese), lojra me top ne uje.

Pishinat:

Pishina kryesore: Sip.: 690 mq, Thellesi: 140 cm

Waterslides: Sip.: 40 mq, Thellesi: 100 cm

Pishine femijesh: Sip.: 10 mq, Thellesi: 50 cm

Pishina relaks: Sip.: 100 mq, Thellesi: 140 cm

Pishine e brendshme: Sip.: 140 mq, Thellesi: 140 cm

Aktivitete per femijet:

Mini klub per femijet e moshave nga 4 – 12 vjeç per disa ore, Kend lojrash per femije, Mini disco

Koncepti All Inclusive

Mengjesi (Bufe e hapur): 07.00 – 10.00

Mengjes I vone: 10.00 – 11.00

Dreka (Bufe e hapur): 12.30 – 14.30

Darka (Bufe e hapur): 19.00 – 21.00

Te gjitha pijet (alkoolike dhe jo alkoolike) sherbehen ne tavoline

Pije te vendit ne plazh: 10.00 – 18.00

Pije te vendit (alkoolike dhe jo alkoolike) ne Pool bar        : 10.00 – 24.00

Pije te vendit (alkoolike dhe jo alkoolike) ne Lobby bar: 10.00 – 24.00       

Ushqime fast food dhe snacks ne plazh: 12.30 – 16.00

Kafe e shoqeruar me biskota: 16.30 – 17.30

Restorantet A’ la Carte (Otomane dhe Mesdhetare me rezervim): 19.00 – 21.00

Çaj turk dhe kafe turke sherbehen vetem ne Lobbybar: 10.00 – 24.00

Shfaqje e shoqeruar me Pije te vendit (alkoolike dhe jo alkoolike): 21.00 – 24.00

ne Pool bar

Snack i mesnates: 23.00 – 24.00

Pastiçeri: 10.00 – 17.00

American Bar:  Hapur 24 Ore ne Dite

Disco (me ushqim): 23.00 – 02.00

Sherbime pa pagese shtese:

· 1 Shishe uje nga frigoriferi i dhomes

· Pajisja me peshqir plazhi ne pishine, ne çadrat e plazhit, ne shezllong

· Restorantet A’ la Carte vetem nje here gjate qendrimit pa pagese

· Sherbimet prane waterslide

· Qendra e fitness (min. 16 vjec)

· Qendra e SPA, Sauna dhe Banja Turke

· Ping – Pong

· Programet me animacion

· Mini Klubi “4 – 12 vjeç” nga ora 10.00 -12.00 dhe 15.00 – 17.00

· Akulloret vetem nje here ne dite.

Sherbime me pagese shtese:

· Te gjitha pijet e importuara

· Qendra e lojrave

· Masazhi

· Kasaforta

· Sherbimi i dhomes

· Lavanderia

· Sportet ujore ne plazh

· Lengjet e fresketa te frutave

· Telefoni dhe fax

· Llustrim kepucesh